Uppfödare

Aidamos

Annika Liikanen, Enebacksvägen 8, 511 56 Kinna
0320-930 44, 070-829 53 14
annika.liikanen@telia.com
http://www.aidamos.se/

Bright Soul’s

Maggie Svantesson
Dingtuna, Vändle 19, 723 92 Västerås
0704-337001, 021-55443
maggie.svantesson@telia.com

Maryanne Svantesson
Hummeldal 271, 742 91 Östhammar
0722-492429, 0173-32429
maryanne.svantesson@ptj.se

Caemgen’s

Sjoerd Jobse, Säby Krok Målhammar, 725 96 Västerås
0171-44 10 14, 070-665 46 41
info@caemgens.nl
http://www.caemgens.nl/

Chililines

Annelie Rylander, Åsmansbovägen 37,
777 90 Smedjebacken
070-395 31 81

Coolset

Anna Gustafsson, Källström 131, 741 95 Knivsta
08-591 470 94, 070-588 02 31
anna.solbacka@telia.com
http://www.coolset.se/

Copper’s

Camilla Östman, Asketorp Igelfors, 612 95 Finspång
0122-720 66
kennelcopper@gmail.com
http://www.coppers.se/

Dark Auburn’s

Anki Aronsson Nordby, Skarbol Övre Tomta,
670 10 Töcksfors
0573-219 27, 070-327 18 88
anki.a.nordby@gmail.com

Mia Karlsson, Galtebol Hartakan 2,
661 95 Värmlands Nysäter
0533-303 51, 070-233 21 80
darkauburn@gmail.com
http://darkauburns.com/

Dubliner

Ann Carlsson, Oterdahlsgatan 30, 417 16 Göteborg
031-55 64 11, 070-779 51 41
dublinerann@hotmail.com
http://www.dublinerann.com/

East Meadows

Ulf-Peter Peterson, Österängarna 536, 655 61 Molkom
073- 047 67 48

Eel Garden’s

Birgitta Schéle, Stolp Ekeby 7, 186 95 Vallentuna
070-753 66 65
birgitta.schele@gmail.com

Sussie Larsson, Lindholmens Gårdsväg 26,
186 94 Vallentuna
070-797 88 92
sleelgarden@gmail.com
http://www.eelgarden.se/

Endless H’lav

Maria Carlsson, Högåsvägen 117, 74141 Knivsta,
0702-406630
maria.e.carlsson@telia.com

Ethelred’s

Mariana Åhnberg, Mossvägen 7, 733 63 Salbohed
0224-166 34, 070-41 71 308
ethelreds@telia.com
http://www.ethelreds.webdon.nu/

Fairhaven

Louise Holm, Veckholms-Väppeby 8, 745 99 Enköping
0730-97 69 82
irishfairhaven@hotmail.com
http://www.irishfairhaven.com/

Higher And Higher

Solbritt Forsberg, Raholmsvägen 167,
865 51 Ankarsvik
060-58 76 13, 070-664 91 66
solanf47@gmail.com
http://www.kennelhigherandhigher.se/

Highland Flowers

Inga Seiboth, Gullbergsvägen 37, 511 58 Kinna
0320-131 29
info@highlandflowers.se
http://www.highlandflowers.se/

Honeygardens

Karin Dyrbäck, Agnhammar 3 , 66491 Grums
070-6704224
karin.dyrback@telia.se
Hemsida

Hot Fire’s

Lise-Lotte Persson, Norra Sandby pl 4402,
28191 Hässleholm
0451-321 43, 0707-65 79 79

Emma Persson, Hjärsås 3017, 289 90 Knislinge
070 756 65 20
lise-lotte@hotfire.se
http://www.hotfire.se/

Hot Sensation’s

Kikki & Anders Dyrendahl, Grevelundsv. 2, 197 93 Bro
08-582 444 16, 070-868 43 13
kennel.hotsensation@telia.com
http://www.hotsensation.se/

Irish Toddy’s

Berit & Thord Nyström, Slottegatan 15, 827 35 Ljusdal
0651-147 16, 070-573 18 57
lackkonsult@telia.com
http://www.irishtoddy.se/

Kerrylaw’s

Carina Nilsén & P-A Svensson, Bastuvägen 16,
138 36 Älta
08-773 06 24, 070-245 71 81
p.a.svensson@telia.com

Laiza’s

Ewa Olson, Myrholen 48, 780 40 Mockfjärd
0241-215 74, 070-294 96 01
myrholen@hotmail.com
http://www.laizaskennel.se/

Lundeborns

Lena Perlelund Sandqvist, Cedersborg, 585 63 Linghem
070-620 48 80
perlelundlena@hotmail.com

Nutmeg

Jessica Lindberg, Fyrfatsvägen 67, 141 59 Huddinge
073-182 21 53
nutmeg@telia.com
Hemsida

Oxzanaz

Katarina Bengtsson, Bäreberg Lillegården 307,
465 93 Nossebro
072-182 04 90
katarinahansson_79@hotmail.com

Red Iron’s

Zatu Perzohn, Sveavägen 10 B, 961 45 Boden
0730-21 77 36
redirons@gmail.com
Hemsida

Royal Red’s

Anders Hallinder, Lövsjövägen 4, 642 60 Malmköping
0157-202 47, 0157-201 18, 070-582 74 55
info@royalred.se
http://www.royalred.se/

Röde Baronens

Ursula Wilby, Mossby 188, 274 53 Skivarp
0411-700 75, 070-572 84 74
ursula.wilby@telia.com
http://www.ursulawilby.se/

Rödkrokens

Inger Bååv, Svättan Brytsebo 606, 618 93 Kolmården
011-39 52 52, 070-879 52 52
inger.baav@gmail.com
Hemsida

Starmix

Monica Norberg, Stadsgränsvägen 2A, 903 54 Umeå
090-13 29 73, 0705-70 39 01
monica.norberg@telia.com 

Thèrése Weckenberg, Rolandsbacke 211, 860 35 Söråker
060-12 22 91, 0705-94 00 66
therese.weckenberg@telia.com
http://kennelstarmix.se/

Touchwind

Nina Saariniemi, Lissingavägen 13 A, 311 69 Ugglarp
Tel 0346-93160, 070-2614148
nina@touchwind.se 
Hemsida

Winsford

Madeleine Bäckman, Kyrkgatan 5, 148 70 Sorunda
08-779 31 81 eller 073-500 31 81
madde.backman@telia.com
https://winsford.se/

Kennelregister

Att vara med i kennelregistret kostar 100 kronor/kalenderår. Kenneln listas då i ISF-bladet och på hemsidan. Uppfödaren skall vara medlem i ISF (gäller samtliga delägare vid delägd kennel) kennelnamn, namn, adress och telefonnummer publiceras. På hemsidan finns även möjlighet att få med eventuell epost-adress och länk till egen hemsida.

Vill du ha din kennelannons här? Maila webmaster@isfsidan.se