Uppfödare

Aidamos

Annika Liikanen
Enebacksvägen 8
511 56 Kinna

0320-930 44 eller 070-829 53 14
annika.liikanen@telia.com

Bright Soul’s

Maggie Svantesson
Dingtuna, Vändle 19, 723 92 Västerås
0704-337001 eller 021-55443
maggie.svantesson@telia.com

Maryanne Svantesson
Hummeldal 271, 742 91 Östhammar
0722-492429 eller 0173-32429
maryanne.svantesson@ptj.se

Caemgen’s

Sjoerd Jobse
Säby Krok Målhammar
725 96 Västerås

0171-44 10 14 eller 070-665 46 41
info@caemgens.nl
Hemsida

Chililines

Annelie Rylander
Åsmansbovägen 37
777 90 Smedjebacken

070-395 31 81

Copper’s

Camilla Östman
Asketorp Igelfors
612 95 Finspång

0706 646879
kennelcopper@gmail.com
Hemsida

Dark Auburn’s

Anki Aronsson Nordby
Skarbol Övre Tomta, 670 10 Töcksfors
0573-219 27 eller 070-327 18 88
anki.a.nordby@gmail.com

Mia Karlsson
Galtebol Hartakan 2
661 95 Värmlands Nysäter
0533-303 51 eller 070-233 21 80

darkauburn@gmail.com
Hemsida

Dubliner

Ann Carlsson
Oterdahlsgatan 30
417 16 Göteborg

031-55 64 11 eller 070-779 51 41
dublinerann@hotmail.com
Hemsida

East Meadows

Ulf-Peter Peterson
Österängarna 536
655 61 Molkom

073- 047 67 48

Endless H’lav

Maria Carlsson
Högåsvägen 117
74141 Knivsta

0702-406630
maria.e.carlsson@telia.com
Facebook

Fairhaven

Louise Holm
Veckholms-Väppeby 8
745 99 Enköping

0730-97 69 82
irishfairhaven@hotmail.com

Full of Fun

Lena Söderström & Torbjörn Bergström
Trostad 5
594 93 Gamleby

073-7325732, 070-2601244
lena@fargofantasi.se
Facebook
Instagram

Higher And Higher

Solbritt Forsberg
Vikabodarna 106
862 96 Njurunda

060-58 76 13 eller 070-664 91 66
solanf47@gmail.com
Hemsida

Highland Flowers

Inga Seiboth
Gullbergsvägen 37
511 58 Kinna

0320-131 29
info@highlandflowers.se
Hemsida

Honeygardens

Karin Dyrbäck
Agnhammar 3
66491 Grums

070-6704224
karin.dyrback@telia.se
Hemsida

Hot Fire’s

Lise-Lotte Persson
Norra Sandby pl 4402, 28191 Hässleholm
0451-321 43 eller 0707-65 79 79

Emma Persson
Hjärsås 3017, 289 90 Knislinge
070 756 65 20

lise-lotte@hotfire.se
Hemsida

Irish Toddy’s

Berit & Thord Nyström
Slottegatan 15
827 35 Ljusdal

0651-147 16 eller 070-573 18 57
lackkonsult@telia.com

Kerrylaw’s

Carina Nilsén & P-A Svensson
Bastuvägen 16,
138 36 Älta

08-773 06 24 eller 070-245 71 81
p.a.svensson@telia.com

Laiza’s

Ewa Olson
Myrholen 48
780 40 Mockfjärd

0241-215 74 eller 070-294 96 01
myrholen@hotmail.com
Hemsida

Lundeborns

Lena Perlelund Sandqvist
Cedersborg
585 63 Linghem

013-732 29 eller 070-620 48 80
perlelundlena@hotmail.com

Nordic Mahogany

Sara & Thomas Nordin Andersen
Norrvägen 54
732 71 Fellingsbro

073-944 34 89
nordicmahogany@gmail.com
Hemsida
Facebook

Nutmeg

Jessica Lindberg
Fyrfatsvägen 67
141 59 Huddinge

073-182 21 53
nutmeg@telia.com
Hemsida

Oxzanaz

Katarina Bengtsson
Bäreberg, Lillegården 307
465 93 Nossebro

072-182 04 90
katarinahansson_79@hotmail.com

Queensett’s

Ulrica Nykkel
Horla Ekgården
441 93 Alingsås

070-60 99422
Hemsida

 
Red Blazing Beauty

Jane Carlström
Båtsmansvägen 7
386 34 Färjestaden

0766-366366
janecarlstrom@telia.com
Facebook

Red Iron’s

Zatu Perzohn
Sveavägen 10 B
961 45 Boden

0730-21 77 36
redirons@gmail.com
Hemsida

Royal Red’s

Anders Hallinder
Lövsjövägen 4
642 60 Malmköping

0157-202 47, 0157-201 18 eller 070-582 74 55
info@royalred.se

Rödkrokens

Inger Bååv
Svättan Brytsebo 606
618 93 Kolmården

011-39 52 52 eller 070-879 52 52
inger.baav@gmail.com
Hemsida

Starmix

Thèrése Weckenberg
Rolandsbacke 211, 860 35 Söråker
060-12 22 91 eller 0705-94 00 66
therese.weckenberg@telia.com

Hemsida

Touchwind

Nina Saariniemi
Lissingavägen 13 A
311 69 Ugglarp

0346-93160 eller 070-2614148
nina@touchwind.se 
Hemsida

Winsford

Madeleine Bäckman
Kyrkgatan 5
148 70 Sorunda

08-779 31 81 eller 073-500 31 81
madde.backman@telia.com
Hemsida

Kennelregister

Att vara med i kennelregistret kostar 100 kronor/kalenderår. Kenneln listas då i ISF-bladet och på hemsidan. Uppfödaren skall vara medlem i ISF (gäller samtliga delägare vid delägd kennel) kennelnamn, namn, adress och telefonnummer publiceras. På hemsidan finns även möjlighet att få med eventuell epost-adress och länk till egen hemsida.

Vill du ha din kennelannons här? Maila webmaster@isfsidan.se